Tasior
tatuaże dla kobiet

Tatuaże dla kobiet
Decyzja o ozdobieniu ciała tatuażem z wiadomych względów wymaga szczególnej rozwagi. Nawet jeśli możliwe jest już usuwanie tatuażu, należy liczyć się z tym, że jakieś ślady jednak zostaną i że w dużej mierze tatuaż jest nieodwracalną ingerencją w wygląd. Kobiety wybierając wzór, kolor i umiejscowienie tatuażu najczęściej kierują się walorami estetycznymi, choć i dla niech symbolika tatuażu nie jest bez znaczenia. Popularnym wzorem są wszelkie motywy organiczne - zarówno roślinne, jak i zwierzęce, czy też ezoteryczne. Takim tatuażem z pogranicza tych dwóch światów jest wzór skrzydeł. tatuaż z pogranicza ezoteryki, fantazji i przyrody, bo mogą to być zarówno skrzydła anioła, demona, wróżki, elfa, jak też skrzydła motyla czy też ptasie. Co mają symbolizować i kto je wybiera? Z pewnością wśród miłośników tego wzoru jest wielu fascynatów gatunku fantazy, jak też osób, którym bliska jest symbolika religijna - w przypadku skrzydeł anioła, czy też jakaś forma jej negacji. Tatuaż ten jest na pewno czasochłonny, wymagający od artysty precyzji i zaangażowania w dopracowanie szczegółów. Należy liczyć się z tym, że będzie on poważną inwestycją finansową, na jego wykonanie trzeba przeznaczyć sporo czasu.

2738 0 0.0
tatuaże ryba koi

Ryba koi, wytrwałość, siła i szczęście
Kolejnym wzorem inspirowanym kulturą, tradycją i mitologią japońską jest wzór przedstawiający rybę koi. W naturze ryba ta dorasta nawet do trzech metrów długości, spokrewniona jest z dobrze nam znanym karpiem i nie jest to, jak niektórzy myślą duża "złota rybka", choć bardzo przypomina ją ubarwieniem. Tatuaże ryby koi robi się zaś najczęściej czerwone, pomarańczowe, niebieskie, białe i czarne. W Japonii ryba koi ceniona jest za smaczne mięso, siłę i piękny wygląd zarazem, uważa się także, że przynosi szczęście. Artysta wykonujący tatuaż z motywem ryby koi ma duże pole do popisu. Ten wzór może być wspaniałą ozdobą i zarazem symbolem wszystkiego co w naturze uosabia ryba koi i co jest jej przypisywane przez człowieka. Wzór ma sens i bogatą symbolikę, często wykonuje się go "na szczęście". A zatem co symbolizuje ten tatuaż? Przede wszystkim wytrwałość i determinację w trudnych sytuacjach prowadzącą do sukcesu, dążenie do obranego celu, powodzenie we wszystkich dziedzinach życia. Polecany jest ludziom, którzy chcą, by tatuaż symbolizował ich silny charakter, odważną i wytrwałą naturę, ambicję i siłę w przechodzeniu przez życie. Ryba koi ma również przynosić szczęście.

937 0 0.0
tatuaże japońskie

Japonia- niezmiennie inspirująca
tatuaże wzory i symbolika japońska cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników tatuaży. Najczęściej pojawiającym się motywem pochodzenia japońskiego jest smok. Japoński smok występuje w sześciu podstawowych formach, nawiązujących do postaci z mitologii. Są wśród nich, min. smoki Sui-Riu, Han-Riu, Fuku-Riu, Ra-Riu. Symbolizują siłę, piękno, szczęście. Tatuaże smoka popularne są na całym świecie, bo postać ta znana jest w kulturach wielu narodów. Przypisywano jej magiczne właściwości, stąd też i symbolika tatuaży jest powiązana z siłą i rozumem jednocześnie. Mężczyźni decydujący się na tatuaż smoka chcą, by symbolizował on moc, mądrość i nadawał im pozycję obrońcy szlachetnych w ich rozumieniu wartości. Wykonują wzór najczęściej na plecach, ramionach albo nogach. Kobiety, które chcą mieć tatuaż przedstawiający smoka, decydują się umieścić go przeważnie na ramionach, kostkach i stopach. W przypadku kobiet symbolika smoka nawiązuje do sprytu, inteligencji i również ochrony uniwersalnych wartości takich jak życie i rodzina. Choć dla każdej osoby znaczenie tatuażu może być inne, przyjmuje się, że tak jest właśnie uniwersalna interpretacja tego wzoru na całym świecie.

836 0 0.0
tatuaże tribal

Tribale - tajemnicze plemienne symbole
Jednym z najpopularniejszych tatuaży od lat niezmiennie pozostają tribale. Tattoo tribal to tatuaże inspirowane wzorami plemiennymi. We wspólnotach pierwotnych i starożytnych stanowiły ważną część kultury, odgrywały istotną rolę jako swoisty znak przynależności do danej społeczności, a nawet grupy społecznej. Jednakże to nie jedyna rola, jaką dawniej pełniły tatuaże plemienne, nie tylko mówiły o statusie społecznym i pozycji wśród współplemieńców, ale również przypisywano im znaczenie lecznicze i mityczne. Dla przybyszów z Europy były równocześnie tajemnicze i stanowiły fascynującą zagadkę. Mieszkańcy Pilinezji i Maorysi, z którymi najczęściej kojarzone są tribale uważali je natomiast za symbol siły. Współczesne tribale powstają na bazie starych wzorów, inspirację dla artystów wykonujących tatuaże stanowią wzory plemienne Maorysów, Azteków, mieszkańców Indii, Polinezyjczyków, Samoa i wielu innych wspólnot wyspiarskich. Tribale charakteryzuje mocna, gruba kreska, linie przywodzące na myśl czarne płomienie, często nawiązujące pośrednio do wzorów zwierzęcych, albo też budzące nieokreślone skojarzenia, gdyż projekt może być bardzo prosty, lub też niezwykle skomplikowany. Należy pamiętać, że tribale są jednymi z tatuaży, które najtrudniej jest usunąć.

1582 0 0.0
fryz

546 0 0.0
fryzury luźne fale

Ta fryzura jest odpowiednia dla każdego kształtu twarzy, nadal jest najlepsza dla twarzy o kwadratowym kształcie.Czas potrzebny, aby ułożyć fryzurę zależy głównie od długości włosów, oczywiście krótkie włosy wymaga znacznie mniej czasu. Mimo to proces stylizacji pozostaje taki sam. Wystarczy wziąć pod uwagę jakość produktów do stylizacji. Zalecane jest, aby używać produktów dobrej jakości.

8 0 0.0
fryzury luźne fale

Luźne faliste fryzury są raczej łatwe do stylizacji. Dlatego mają one dość niskie koszty utrzymania. Jeśli nosisz luźne fale jesteś w stanie o bardzo romantyczne i słodkie spojrzenie. Ta fryzura jest odpowiednia na każdego rodzaju spotkanie plus romantyczne i słodkie spojrzenie - rewelacja.

2 0 0.0
fryzury luźne fale

Popularność luźnych włosów rośnie z dnia na dzień. Zwłaszcza, gdy jest gorąco, lato i sezon plażowy. Można powiedzieć, że jesteś szczęściarą, jeśli masz naturalnie falowane włosy, bo to pozwoli Ci tworzyć wiele różnych stylów.

1 0 0.0
Kim Kardashian fryzury

Kim Kardashian z różnymi fryzurami - warkocz, upięcie, proste długie włosy

3 0 0.0